Objednávky udělané do 15. 12. vám doručím ještě do Vánoc :).

O mně

Jmenuji se Ivana Lévková a jsem ilustrátorka žijící v malém bytě v Brně mezi plátny a barvami s neposednou kočkou Stellou a kávovarem, který nikdy nespí. Tvořím malby, plakátky ilustrace do dětských knih, to vše tradiční technikou akvarelem, pastelkami, inkousty či akrylem. 

Mám velkou radost, že má práce může zdobit vaše obydlí nebo posloužit jako dárek pro někoho blízkého. Pokud chcete darovat opravdu osobitý kousek, tvořím i malby a ilustrace na zakázku. Klidně se mi ozvěte na ilustrace@ivanalevkova.cz a něco spolu vymyslíme.

Zakulisí tvorby, střípky ze života i ukázky práce na zakázku a současnou práci na ilustracích do knihy můžete sledovat na mém instagramu nebo v budoucnu v sekci blog.

 

 

Můj ilustrovaný svět 

Kreslení a malba jsou součástí celého mého života, takže bylo jasné, že bude umění patřit také k mému vzdělání na vysoké škole. Po studiu jsem sice nastoupila do klasického zaměstnání a po nějakou dobu zkoušela skloubit práci i malování, až se to už nedalo déle zvládat a musela jsem skočit do života na volné noze naplno.

Kromě zvláštních tvorů a příšerek často do obrázků vpašovávám malé zajíce, někdy spíš trochu podvědomě. Zajíci jsou pro mě symbolem bázlivosti a noční  bdělosti, které máme tak nějak společné. Už od nepaměti se kolem nich šířily zajímavé zvěsti, věřilo se například, že jsou to převtělené víly, nebo se v zajíce měnily čarodějky, aby se prý bez povšimnutí mohly mrknout mezi lidi.

Věštilo se podle nich, přinášeli štěstí neboznačili zprávu o blížící se životní změně. 

Ať už je to jakkoliv, tak mě vlastně všude doprovázejí, jsou to totiž myšlenky, starosti i radosti, které si tak hopkají během dne vedle mě. Občas je přepočítám, některé pro nepatřičnost pošlu za dveře a jindy se jen na chvilku otočím a najednou jich je jednou tolik. Hodně času na volné noze strávím sama nad prací a myšlenky se mi honí sem a tam. Je složité je zkrotit. Někdy se cítíte pět minut šťastní a za 5 dalších se hnípete ve svých životních rozhodnutích a máte chuť nějakého z těch zajíců udělat na smetaně.
 
Ale neměnila bych z těch let na volné noze ani chviličku a jsem ráda, že nikdo tenkrát ještě neuměl předpovědět, jaké pasti nás lidi čekají. Moc bych se totiž bála odejít z "jistoty" zaměstnání a kávy zadara. Naštěstí jsem neuměla ze zajíce věštit a všechny pacičky asi stály při mně. A tak vám chci moc poděkovat, že si kupujete mé obrázky, a že vám dělají radost.  
Na tomto eshopu najdete autorské tisky, originální malby i ilustrovaná přáníčka a časem bych sortiment ráda rozšířila o další produkty. 

Příjemné nakupování!

 


IMG_1128-2048x1365

Zpět do obchodu